حمل بار به ازبکستان

حمل بار به ازبکستان

تجارت بین المللی یکی از بهترین راه های برای گسترش هرچه بیشتر تجارت شماست.
حمل بار به ترکیه
حمل و نقل بین المللی

حمل و نقل ریلی

مشاهده بیشتر

حمل و نقل جاده ای

مشاهده بیشتر
حمل و نقل بین المللی

حمل و نقل هوایی

مشاهده بیشتر
حمل و نقل بین المللی

حمل و نقل دریایی

مشاهده بیشتر
حمل بار به ازبکستان

حمل بار به ازبکستان ،ازبکستان جزو کشورهای آسیایی است که با سایر کشورها به خصوص کشور ما رابطه بسیار خوبی دارد. این کشور با برخی از کشورهای دیگر مانند افغانستان، تاجیکستان، قرقیزستان، قزاقستان همسایه است. ازبکستان پایتخت خود را شهر تاشکند قرار داده که مساحت آن برابر با 448،987 کیلومتر مربع می ‎‌باشد. در حقیقت ازبکستان یکی از پرجمعیت ‌ترین کشورهای آسیایی بوده که یک کشور بسیار عالی برای صادرات و واردات محسوب می‎ شود. اما صادرات و واردات به این کشور چگونه انجام می ‌شود؟ ارسال بار به ازبکستان امکان پذیر خواهد بود؟ جهت آشنایی با روند فرآیند حمل بار به ازبکستان با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

ارسال بار به ازبکستان از چه طریقی انجام می شود؟

همانطور که در بالا گفته شد، ازبکستان یکی از کشورهای صادرات و واردات کالاست زیرا این کشور با سایر کشورها همجوار بوده و جزو بزرگترین تولیدکننده‌ های اورانیوم در جهان است. به عبارتی کشور ازبکستان هفتمین کشور تولید کننده اورانیوم می ‌باشد. یکی از دلایل حمل بار به ازبکستان معادن طلای این کشور است. برای افرادی که به دنبال وارد کردن محصولات کشاورزی مانند پنبه، طلا، انرژی، کودهای معدنی، فلزات آهنی و… هستند این کشور یکی از بهترین کشورهاست. با توجه به نزدیکی این کشور به ایران، کرایه حمل بار به ازبکستان زیاد نخواهد بود. در برخی شرایط افراد خودشان برای ارسال کالا به ازبکستان اقدام می‌کنند اما در برخی شرایط دیگر آنها دانش کافی و کاملی در این زمینه ندارند به همین دلیل باید از شرکت‌ های باربری که در این زمینه تخصص دارند کمک بگیرند. به عنوان مثال شما با ورود به لینک schnelltransco.com می ‌توانید اطلاعات مفیدی در این باره به دست بیاورید.

به طور کلی حمل بار به ازبکستان از طرق زیر امکان پذیر است:

  • مسیرهای زمینی
  • مسیرهای دریایی
  • مسیرهای هوایی
  • مسیرهای ریلی

حمل بار به ازبکستان

حمل بار به ازبکستان چگونه انجام می‌ شود؟

حمل و نقل بین‌المللی به روش‌ های مختلفی انجام می‌ پذیرد. یکی از این روش‌ ها حمل و نقل ریلی یا حمل و نقل با قطار است که از این طریق کالاهای مورد نیاز به یک کشور به کشور دیگر وارد می‌ شود. برخلاف حمل و نقل جاده ایی از ازبکستان یا حمل و نقل هوایی این نوع حمل و نقل از طریق ریل‌ ها مدیریت می ‌شوند. در حقیقت کالا به وسیله قطار روی ریل ‌ها حرکت می ‌کند و به کشور مقصد می‌ رسد.  

روابط بین ایران و ازبکستان یک رابطه تجاری بسیار خوبی است که سالانه محصولات زیادی بین این دو کشور رد و بدل می ‌شود به همین دلیل شما نیز می ‌توانید از این فرصت استفاده کنید و از طریق مسیر ریلی ایران محصول تان را به کشور ازبکستان ارسال کنید یا کالای مورد نظرتان را از آن کشور به ایران وارد کنید. مسیر ریلی ایران به ازبکستان از طریق مرز لطف آباد یا اینچه برون، مرز سرخس، و مسیر شهری سرخس، فاراب، خواجه دولت و دیگر شهرهای داخلی ازبکستان انجام می شود. به طور کلی اگر کالای شما وزن بسیار زیادی داشته باشد، باید آن را از طریق خطوط ریلی به ازبکستان صادر نمایید.

حمل بار به ازبکستان از طریق هوایی به چه شکل است؟

حمل بار به ازبکستان از طریق هوایی برای زمان‌ هایی مناسب است که شما عجله دارید و حجم کالای ارسالی زیاد نیست. به عنوان مثال اگر شما قصد ارسال کالا در زمان معینی را دارید باید حتما از طریق هوایی اقدام کنید. حمل کلیه بارهای مجاز هوایی از فرودگاه های بین المللی مشهد و تهران به تمامی فرودگاه های ازبکستان در عرض کمتر از یک هفته اتفاق می افتد.  

نوع بسته‌بندی برای حمل بار به ازبکستان باید چگونه باشد؟

نوع بسته بندی جهت ارسال و حمل بار به ازبکستان امر بسیار مهمی است. زیرا اگر به درستی و اصولی انجام نشود ممکن است محصول یا کالا طی باربری آسیب ببیند. از این رو بسته بندی یکی از مواردی است که باید برای ارسال بار به ازبکستان این کار را به شرکت هایی که متخصص هستند بسپارید. در این صورت طی حمل زمینی، هوایی یا ریلی کالا یا محصول دچار آسیب نخواهد شد. کالا برای صادر شدن یا وارد شدن باید مسیر طولانی را از مبدا به مقصد طی کند به همین دلیل بسته‌ بندی آن بسیار مهم است.

حمل بار به ازبکستان
بهترین شرکت برای حمل بار به ازبکستان

اعتیار و کیفیت فعالیت شرکت های حمل و نقل بین المللی نقش بسیار مهمی در صادرات دارند و از این رو می توانند تجارت پرسودی را برای شما رقم بزنند. در مرحله اول می بایست شرایطی فراهم شود که بار شما بدون هیچگونه آسیب و مشکلی به مقصد برسد. شرکت حمل و نقل بین المللی شنل یکی از برترین و بهترین شرکت ها در زمینه حمل و نقل می باشد که می توانید بار خود را به سه روش هوایی، زمینی و دریایی جابجا کنید. حمل بار به ازبکستان را می­توانید به صورت تخصصی، صادرات و واردات ، حمل و ترخیص محموله ­های پستی و سرویس منظم خرده بار و غیره را در حمل و نقل بین ­المللی شنل انجام دهید.

همان طور که در این مقاله خواندید روابط تجاری بین ایران و ازبکستان خوب و عالی بوده به همین دلیل یک فرصت مناسب است تا بتوانید کالاهای ارزشمند خود را به این کشور صادر کنید. به منظور ارسال بار به ازبکستان باید از برخی شرکت‌های باربری کمک دریافت کنید. تمامی مراحل و بسته‌بندی کالا و ارسال آن به ازبکستان را  در این مطلب آورده‌ایم.

مراحل بسته‌بندی کالا به روش گمرکی

بسته بندی گمرکی کالا فرآیندی است که طی آن ضمانت سلامت کالا و حمل و نقل آن باید براساس استانداردهای از قبل تعیین شده انجام بگیرد. در حقیقت نوع بسته بندی ارسال هوایی و زمینی متفاوت است.

به عنوان مثال اگر کالای ارسالی از نوع مایع است، بسته بندی آن باید به نحوه صورت بگیرد که شرایط جوی یا فشار هوا روی مایع تاثیر نداشته باشد و آن را تغییر ندهد. علاوه بر کالاهای مایع، بسته بندی مواد غذایی که تاریخ انقضای مشخص دارند نیز متفاوت است.

به طور کلی، بسته های گمرکی شامل سه نوع بسته بندی هستند که عبارتند از:

·      بسته بندی اولیه

در این نوع بسته بندی، اطلاعات و نام محصول، تاریخ، تصویر محصول و… نمایش داده می شود. در حقیقت این نوع بسته بندی برای فرد تولید کننده به منزله بسته بندی نهایی می باشد. در این روش، بسته بندی و ظاهر آن در جذب مشتری و بازاریابی تاثیر گذار است. اما برای ارسال بار به ازبکستان و سایر کشورها، محصولات مجددا جهت حمل و نقل و جا به جایی بسته بندی می شوند.

·      بسته بندی ثانویه

بسته بندی ثانویه در صورتی انجام می شود که کالا از تولید کننده به توزیع کننده انتقال پیدا می کند. در حقیقت بسته بندی ثانویه به منظور یکپارچه سازی محصولات کاربرد دارد. این نوع بسته بندی باید به گونه ای انجام شود که کالا در زمان نگهداری در انبار و بارگیری دچار آسیب نشود. بسته بندی ثانویه به منظور سهولت کار انجام می شود.

·      بسته بندی حمل و نقل

بسته بندی حمل و نقل  بین المللی معمولا به عهده شرکت صادر کننده یا همان متصدیان گمرک است. این نوع بسته بندی برای کالاهایی است که باید مسافت طولانی را طی کنند. در حقیقت و در یک حمل، بسته بندی حمل و نقل برای کالاهای صادراتی است. بسته بندی حمل نقل علاوه بر حفظ استحکام و امنیت کالا، باید مشخصات و اطلاعات اصلی محصول را نیز در بر بگیرد.

شرکت حمل و نقل بین المللی شنل

خدمات شنل

a63

حمل و نقل هوایی

a62

حمل و نقل دریایی

a61

حمل و نقل ریلی

a60

حمل و نقل جاده ای

a67

ترانسشیپمنت

a66

تخلیه و بارگیری

a65

تشریفات گمرکی

a64

انبارداری